IMG 20190501 152309

 

 

Bóg kocha stopniowy rozwój, Bóg kocha proces


Kursy ... dla ... małżonków? Kursy ... dla... rodziców?
W dniu 7 września 2019 r. w Domu Prowincjalnym przy ul. Nazaretańskiej 1 w Krakowie odbyło się spotkanie Sióstr posługujących SNR i małżeństw z SNR prowadzących kursy dla małżonków.

 Na spotkanie przybyła S. Maksymiliana, s. Marcjanna, Bożena i Janusz reprezentujący SNR Prowincji Warszawskiej. Państwo Bożena i Janusz wraz z s. Marcjanną prowadza kursy dla małżeństw w Lublinie. Z organizowanych tam kursów skorzystało już ponad 40 małżeństw.

 Z naszej prowincji była obecna s. Rita oraz Dorota i Mariusz prowadzący kursy w Krakowie. Przez nasze kursy Dorota i Mariusz przeprowadzili już ponad 60 małżeństw. Na spotkaniu były obecne takźe S. Angelika i s. Maria Józefa wspomagające w prowadzaniu kursów Izabelę i Karola w Kielcach. Z kieleckich kursów skorzystało już około 40 par małżeńskich.

 Naszym spotkaniem zaciekawiły się tez S. Ewa, S. Konstancja oraz Małgorzata i Zbigniew.
Celem spotkania było podsumowanie dotychczasowej posługi małżonkom poprzez organizowanie kursów oraz podzielenie się swoimi sposobami ubogacania tych kursów poprzez wprowadzanie nauki na temat sakramentu małżeństwa, sakramentu pokuty i pojednania, bogactwa orędownictwa świętych oraz mocy Eucharystii i adoracji. Obecne na spotkaniu pary prowadzące dzieliły się, że kurs jest bardzo dobrze przygotowany, posiada trafnie przemyślane ćwiczenia dla małżonków, pomagające im pogłębiać więzi małżeńskie i rozwiązywać ważne dla nich problemy. Na szczególna uwagę zasługuje fakt, iż kurs przede wszystkim uczy wspólnie spędzać czas małżeński, by razem odpocząć i pobyć ze sobą ... tylko we dwoje.

 Na koniec spotkania zostały przestawione nowe kursy, które są adresowane do rodziców. Ich tematyka podejmuje kwestie wychowywania dzieci. Pierwszy taki kurs jest już zapowiedziany na naszej stronie. Zapraszamy do pogłębiania wiedzy i ćwiczenia kompetencji wychowawczych wszystkich zainteresowanych dobrym wychowanie swoich dzieci. Pamiętajmy, że NAPRAWDĘ nikt nie rodzi się gotowym małżonkiem ani rodzicem, Tym każdy, powoli, na drodze procesu ... SIĘ STAJE. Bóg cuda czyni rzadko - mawiał ks. Krzysztof Grzywocz - Bóg kocha proces.


S. Martyna

Modlitwa do
 Najświętszej Rodziny
  
Najświętsza Rodzino,
błogosław i strzeż
wszystkie rodziny świata.
Zachowaj je złączone
nierozerwalnym węzłem miłości,
wierne otrzymanym łaskom
i obowiązkom swego powołania.
Spraw, aby żyły według prawa
i przykazań Bożych,
by ich życie było odbiciem
Twego życia na ziemi 
i pozwoliło im kiedyś cieszyć się 
Twoim szczęściem w niebie.
Amen.