5 st 12a

 

W niedzielę 5 stycznia 2020r. spotkaliśmy się licznie na naszym comiesięcznym spotkaniu. Tym razem miało ono charakter niezwykle uroczysty, gdyż było to spotkanie świąteczno - noworoczne.

Wszyscy podziwialiśmy talent muzyczny Michała i Kamila, którzy grając na gitarach nadawali ton muzycznej oprawie przy wspólnym śpiewaniu kolęd.

Cieszyliśmy się swoją obecnością, składaliśmy serdeczne życzenia i poznawaliśmy się bliżej.


Nikt ze spotkania nie wyszedł „sam”. Odbyło się losowanie patronów na nowy rok. Każda rodzinka otrzymała również cnotę, nad którą należy szczególnie pracować oraz sentencję, na którą należy zwrócić uwagę podczas codziennej modlitwy.

 

 

6 st

 

A co u małego Leosia?

Już następnego dnia tj. 6 stycznia podczas uroczystości Święta Trzech Króli w naszym mieście razem z rodzicami Julią i Michałem odgrywał rolę Pana Jezusa oraz Świętej Rodziny.
A Hania pięknie śpiewała pastorałkę!!!

 

 

 

Na koniec stycznia, w piątek wieczorem spotkaliśmy się znowu w gościnnych progach szkoły nazaretanek na Tetmajera w Gdyni.

Powodem tego spotkania była wizyta Siostry Jolanty Olczyk, która zechciała nam przybliżyć i nakreślić obraz osoby jaką była bł. Franciszka Siedliska, założycielka Nazaretanek.
Wieczór ten był wyjątkowy ze względu na osobę prowadzącą, która ujęła nas swoim szczególnym ciepłem oraz kulturą osobistą.

Przy okazji naszego spotkania, w związku ze zbliżającą się podwójną uroczystością imieninowo-urodzinową (2 lutego) naszej Marylki, która zmaga się z chorobą, udało się nam ją zaskoczyć, sprawić miłą niespodziankę, złożyć życzenia i wręczyć drobny upominek od naszej Wspólnoty.

Chwała Panu!

Modlitwa do
 Najświętszej Rodziny
  
Najświętsza Rodzino,
błogosław i strzeż
wszystkie rodziny świata.
Zachowaj je złączone
nierozerwalnym węzłem miłości,
wierne otrzymanym łaskom
i obowiązkom swego powołania.
Spraw, aby żyły według prawa
i przykazań Bożych,
by ich życie było odbiciem
Twego życia na ziemi 
i pozwoliło im kiedyś cieszyć się 
Twoim szczęściem w niebie.
Amen.