pobrane

Nowa wspólnota SNR w Bielsko-Białej.

Na 26 kwietnia 2020 było zaplanowane skupienie z rodzinami w Bielsko-Białej, nowo tworzącej się wspólnoty SNR.
Hm! ... jak tu to zorganizować? W tej sytuacji? No i ... w końcu ... a czemu by się nie ... czemu by nie spotkać się mimo .... tej sytuacji. Rozesłałam informacje i odzew była natychmiastowy. W ciągu doby wszyscy mieliśmy pozakładane Skyp-y. Jestem wzruszona tak szybką organizacją tych rodzin.


Plan skupienia:
9:15 – 9:30 – „schodzimy się” czyli łączymy się ?
9:30 – 10:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu
10:00 – 10:30 – Konferencja
18:30 – Eucharystia w intencjach uczestników skupienia i ich rodzin

Dzielę się więc z Wami Kochani Członkowie i sympatycy SNR oraz z Wami, moje Siostry, że w dniu 25 kwietnia 2020 r. odbyło się pierwsze skupienie rodzin, które poprowadził O. Przemysław Śniegowski (Barnabita). Skupienie było króciutkie, modlitewne i pełne zamyślonych twarzy, które widziałam na monitorze mojego komputera, a więc też ... bardzo wzruszające.
Na spotkanie on-line „przybyło” 8 rodzin z Bielsko-Białej, 2 rodziny z drugiej nowo tworzącej się wspólnoty z Zaskala k. Nowego Targu (tak wyjątkowo, gościnnie) oraz O. Przemek i s. Martyna.
Ojciec wystawił Najświętszy Sakrament w swojej zakonnej kaplicy i wszyscy adorowaliśmy P. Jezusa „idąc duchowo” za słowami modlitwy prowadzonej przez Ojca. Potem pobłogosławił nas Najświętszym Sakramentem i rozpoczął konferencję.
Podczas konferencji Ojciec „wprowadził nas” do domu Maryi i Józefa ... i pozwolił nam trochę pobyć z Nimi. Pomógł nam przyjrzeć się ich relacji z Jezusem, ich trudom i zmaganiom życia rodzinnego, którymi nie różnili się od każdej innej rodziny.
Szczególną uwagę zwrócił nam na fakt, że Pan Bóg chce współpracy z nami, dlatego posyła Anioła ... posłał Anioła do Maryi, potem do Józefa. Co ciekawe Bóg tym razem posyła Anioła do rodzinnego domu, ... nie do świątyni. Ojciec pokazał nam pokorę Świętej Rodziny, Jej piękno i posłuszeństwo. Prosił, by zapamiętać te trzy słowa: Pokora. Piękno. Posłuszeństwo.
Oczywiście nie obyło się bez trudności. Zerwało nam z Ojcem połączenie. Mimo to udało się Ojcu dość szybko połączyć i dokończyć konferencję. O godzinie 18:30 Eucharystia za rodziny w duchowej łączności.
Kolejne nasze spotkanie odbędzie się w maju. Bliższe informacje niebawem na stronie.
s. Martyna

Modlitwa do
 Najświętszej Rodziny
  
Najświętsza Rodzino,
błogosław i strzeż
wszystkie rodziny świata.
Zachowaj je złączone
nierozerwalnym węzłem miłości,
wierne otrzymanym łaskom
i obowiązkom swego powołania.
Spraw, aby żyły według prawa
i przykazań Bożych,
by ich życie było odbiciem
Twego życia na ziemi 
i pozwoliło im kiedyś cieszyć się 
Twoim szczęściem w niebie.
Amen.