Słowo BożeBiblia – głosem Boga o mnie i do mnie

Biblia jest jedyną księgą, której tak naprawdę się nie czyta ... Jest jedyną księga, która nas czyta.

Biblia jest księgą, która pokazuje nam z jednej strony prawdę o Bogu, który jest miłością, a z drugiej strony prawdę o nas. Jeżeli ktoś wchodzi w systematyczność kontaktu ze Słowem Bożym, to w którymś momencie czuje, że to jest pozwolenie na to, aby Bóg go rozczytywał dla jego dobra, dla poznawania swojej historii życia i dla poznawania swojego wnętrza.


Pochylanie się nad Biblią troszkę przypomina jakbyś siadał przed lustrem, czujesz się przejrzany przez Boga („Przenikasz i znasz mnie Panie” Ps 139,1). Z uwagi na to, że boimy się przenikania, to rozpoczynamy proces unikania, ... unikania Słowa Bożego.
(fragmenty z konferencji o. Pawła)

 

Rekolekcje rodzin SNR z powodu pandemii zostały zorganizowane on-line i poprowadził je o. Paweł Przygodzki (Paulin) w dniach 7 - 9. 08. 2020 r. Zgłosiło się na nie 160 osób, a wysłuchało konferencji 250 osób. Liczba uczestników wciąż rośnie mimo zakończenia tych rekolekcji, gdyż linki zostały udostępnione dla zaprzyjaźnionych rodzin.

Łaska lektury Słowa Bożego to zgoda na to, by Bóg Ciebie i mnie czytał, żeby to słowo Ciebie i mnie przenikało. Czy dzięki tym konferencjom otworzymy na nowo Biblię i pozwolimy Bogu, by rozczytywał nas?
Otwórz Biblię i znajdź czas ...
Zapraszamy do powracania do tych treści, gdyż podjęliśmy decyzje (odpowiadając na prośbę wielu rodzin), że otrzymane przez Was linki będą przez pewien czas nadal aktywne. Rekolekcje się skończyły ... a jednak dla wielu się jeszcze nie skończyły. Liczne świadectwa, które otrzymałam w tych dniach potwierdzają, jak głęboko Bóg dotknął serc wielu małżeństw i wielu jeszcze dotyka. Módlmy się za siebie i za tych, którzy są w trakcie słuchania tych konferencji.
s. Martyna

Modlitwa do
 Najświętszej Rodziny
  
Najświętsza Rodzino,
błogosław i strzeż
wszystkie rodziny świata.
Zachowaj je złączone
nierozerwalnym węzłem miłości,
wierne otrzymanym łaskom
i obowiązkom swego powołania.
Spraw, aby żyły według prawa
i przykazań Bożych,
by ich życie było odbiciem
Twego życia na ziemi 
i pozwoliło im kiedyś cieszyć się 
Twoim szczęściem w niebie.
Amen.