gdX20

 

Szczęść Boże.
Nasz nowy Rok Formacyjny, spotkań w ramach Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny, rozpoczęliśmy od DNI SKUPIENIA w Gietrzwałdzie. 
Dzięki naszej nieocenionej Ani mieliśmy wspaniałe warunki u Sióstr Katarzynek.
Nasze spotkanie rozpoczęło się już w piątkowy wieczór.

 


Sobotni program był bardzo bogaty. Jutrznia, Msza Święta, dwie konferencje księdza Bartłomieja, Koronka do Bożego Miłosierdzia, Adoracja Najświętszego Sakramentu, niezwykłe spotkanie z autorem książek o objawianiach gietrzwałdzkich panem Grzegorzem Kasjaniukiem.
Pan Grzegorz oprócz opowiadania o historii objawień podzielił się z nami swoim świadectwem wiary i nawrócenia, które miało swój początek w tym cudownym miejscu.
Wieczorem w niezwykłej scenerii kapliczek różańcowych zebraliśmy się, aby rozważać wcześniej przygotowane przez kilka rodzin tajemnice radosne różańca. Sobotę zakończył „pogodny” wieczór, który świetnie prowadził Kamil przy udziale całej swojej wspaniałej rodzinki. Śmiechom nie było końca.
W niedzielę uczestniczyliśmy w Eucharystii w Sanktuarium razem z wieloma pielgrzymami. Modliliśmy się wspólnie przed obrazem matki Bożej Gietrzwałdzkiej.

P.S.
Wielkie podziękowania dla Kamila z rodzinką, bez którego talentu i zapału nie byłoby oprawy muzycznej Mszy Świętej, Adoracji oraz tak wspaniałego pogodnego wieczoru, którego był zarządcą.
Wielkie podziękowania dla Ani za ogromne zaangażowanie w całą logistykę tego wyjazdu.
Wielkie podziękowania dla Siostry Katarzyny oraz Siostry Immaculaty za organizację, troskę i opiekę nad dziećmi.

Modlitwa do
 Najświętszej Rodziny
  
Najświętsza Rodzino,
błogosław i strzeż
wszystkie rodziny świata.
Zachowaj je złączone
nierozerwalnym węzłem miłości,
wierne otrzymanym łaskom
i obowiązkom swego powołania.
Spraw, aby żyły według prawa
i przykazań Bożych,
by ich życie było odbiciem
Twego życia na ziemi 
i pozwoliło im kiedyś cieszyć się 
Twoim szczęściem w niebie.
Amen.