12265555 IMG 31699 czerwca 2018 r.

Przyjęcie nowych członków

Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny

w Kalwarii Zebrzydowskiej

Dzielimy się radością przyjęcia do SNR nowych kandydatek.

W dniu 9 czerwca 2018 r. o 10:30 do domu zakonnego Sióstr Nazaretanek w Rabce-Zdrój wraz z s. Maksymilianą zaczęły zjeżdżać się rodziny ze Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny z Kalwarii Zebrzydowskiej, by na Mszy św. uczestniczyć w uroczystym przyjęciu do Stowarzyszenia Czesławy i Katarzyny.

            O godz. 11:00 Mszę św. rozpoczął ks. kapelan Józef Jakubiec, który z właściwą sobie radością przywitał kilkanaście rodzin. Czesławie i Katarzynie towarzyszyli bliscy oraz rodziny zrzeszone w kalwaryjskiej wspólnocie SNR.

            Podczas Mszy św. obydwie kandydatki złożyły przyrzeczenia i zostały przyjęte w szeregi członków SNR przez S. Martynę Kuczmarską. Na koniec Mszy św. ks. Kapelan uroczyście pobłogosławił wszystkich udzielając im indywidualnego błogosławieństwa. Radosnym śpiewem zakończono Eucharystię. Po niej wszyscy udali się na „małe co nie co”. Przy posiłku mogliśmy poznać dzieci i wnuki Czesławy oraz rodzinę Katarzyny. Po posiłku, kawie i dobrym ciastku rodziny wyszły na spacer do rabczańskiego parku, gdzie szczególną radość miały dzieci, które mogły w tej pięknej przestrzeni wybiegać się, zjeść smacznego loda i nacieszyć się placem zabaw oraz parkiem wspinaczkowym, niektórzy poszli pooddychać rabczańską solanką spacerując wokół tężni.

            O godzinie 17:30 rodziny ponownie zebrały się u Sióstr Nazaretanek przy ul. Słonecznej 42, by rozpocząć wspólne grillowanie. Radosnym rozmowom nie było końca, dzieci hasały po przestronnym tarasie i ogrodzie, a rodzice prowadzili ciekawe rozmowy z Ks. Kapelanem i Siostrami. Mimo godziny 22:00 niektórym było trudno wyjechać. Czesława i Katarzyna postanowiły zostać na noc w klasztorze Sióstr w Rabce, by w ciszy nazaretańskiej kaplicy być z P. Jezusem dłużej i podziękować za łaski, jakimi je obdarzył.

                        Cieszymy się nowymi członkami wspólnoty SNR i otaczamy je naszą modlitwą.

Martyna Kuczmarska

Modlitwa do
 Najświętszej Rodziny
  
Najświętsza Rodzino,
błogosław i strzeż
wszystkie rodziny świata.
Zachowaj je złączone
nierozerwalnym węzłem miłości,
wierne otrzymanym łaskom
i obowiązkom swego powołania.
Spraw, aby żyły według prawa
i przykazań Bożych,
by ich życie było odbiciem
Twego życia na ziemi 
i pozwoliło im kiedyś cieszyć się 
Twoim szczęściem w niebie.
Amen.